wtorek, 24 maja 2016

Julka Wróbel i przygoda ze świnką. Hania Humorek i przyjaciele

Dzisiaj przedstawię Wam książeczkę, która jest doskonałą propozycją dla dziewczynek już od tak sądzę 5-6 roku życia.

Zacznijmy od początku. 

Od kilku tygodni z dziećmi czytamy serię książek o Hani Humorek, która robi furorę i muszę się zebrać by Wam je opisać bo przeczytaliśmy już kilka książek z tej serii i nie możemy przestać czytać!.

Gdy zobaczyłam, że autorka Megan McDonald wydała książkę przystosowaną dla młodszych dzieci, by same mogły czytać, nie mogło jej zabraknąć w naszej biblioteczce. Nie zawiodłam się i książka spełniła nasze oczekiwania w 100 procentach!


"Julka Wróbel i przygoda ze świnką" to niewielka książeczka opowiadająca historię Julki, małej dziewczynki, w wieku szkolnym. Nie ma większej wielbicielek świnek niż Julka, cały jej pokój jest różowy i przepełniony różnymi dużymi i małymi świnkami.
 Bohaterce książki brakuje już do szczęścia tylko jednego - żywej, miniaturowej świnki. Niedługo Julka ma urodziny i ma nadzieję, że dostanie swój wymarzony prezent. Jednak nie wszystko idzie po jej myśli. W dodatku pokłóciła się ze swoją przyjaciółką Hanią. Książka porusza tematy i problemy dotyczące dzieciaków i dla tego dzieci z uwagą śledzą losy bohaterów. Jeden rozdział to za mało, zawsze chcą więcej.

Czy jest to książka tylko dla dziewczynek? Niekoniecznie! Gdy Norbert wcześniej padnie i nie ma szansy usłyszeć dalszych losów Julki czy Hani - następnego dnia zabieramy książeczkę ze sobą i jak np. czekamy na Gabrysię jak jest na tańcach czy basenie to czytamy zaległe strony czy rozdziały :-))


Książeczka jest kierowana do dzieci, które niedawno zaczęły przygodę z czytaniem. Jest wydana bardzo starannie. Większa czcionka zachęca do samodzielnego czytania. Kolorowe ilustracje przyciągają oko i zachęcają do oglądania.


Książka jest napisana prostym językiem, zrozumiałym dla młodszych dzieci. Przepełnione humorem teksty sprawiają, że przy czytaniu nie brakuje śmiechu. Gabrysia  (niespełna 7 lat) świetnie sobie radzi z tekstem w omawianej książce i czyta wieczorem Norbertowi. Rozumieją tekst i czasami zachodzą się śmiechem z danych sytuacji przedstawionych w książce. Tak się śmieją, że aż na dole ich słychać i idę zobaczyć czy naprawdę czytają czy się bawią.

Dodatkowym atutem jest to, iż książka zwraca uwagę na ważne tematy dotyczące relacji między dziećmi, przyjaźni, odpowiedzialności i opieki nad zwierzętami. Pokazuje co tak naprawdę jest ważne.Polecam, jest to świetna propozycja dla dzieciaków w okresie wczesnoszkolnym. 
Teraz z okazji Dnia Dziecka znajdziecie wiele promocji na książki!!

3 komentarze:

  1. Hanię Humorek znamy to teraz i Julki Wróbel poszukamy. Moja Wiki zachwycona książkami tej autorki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Córka przeczytała tę książkę sobie sama i bardzo jej się podobała :)

    OdpowiedzUsuń
  3. W ogóle książeczka jest bardzo ładnie wydana i treść nie odbiega od oprawy graficznej. Bardzo nam się podobała!

    OdpowiedzUsuń