poniedziałek, 5 września 2016

Kubki ręcznie malowane - Faramuszka

Przez ostatnie miesiące nasze życie kręci się dookoła przeprowadzki (dalej jeszcze siedzimy na pudłach, ale już bliżej końca). Przeprowadzka do innego miasta ciągnie za sobą nie tylko zmianę miejsca zamieszkania, szkoły, przedszkola ale także pracy.
Nale rozstajesz się z osobami, z którymi przez ostatnie lata widziałaś się każdego dnia, przez większą część doby. Przez 4 lata miałam okazje pracować z przesympatyczną osobą biurko w biurko, działając w ścisłym zespole. Pamiętam nasze początki i od razu się uśmiecham, jak przez te cztery lata się dotarłyśmy. Kiedy czas naszej przeprowadzki się zbliżał, Ewelina wpadła na pomysł, by znaleźć coś, co będzie nam o sobie przypominało. Coś co wywoła uśmiech i ciepłe wspomnienie. Coś czego będziemy mogły wykorzystać w biurze (w starej i nowej pracy). Burza mózgów i nas olśniło .... pomysł tak prosty i oczywisty. Strzał w dziesiątkę !!
Co robisz każdego dnia w biurze ? Bez względu na wszystko ?
Pijesz kawę albo herbatę!
Kubek!! Nie !! Filiżanka .... ale duża filiżanka !
Nie taka zwykła bo indywidualna, ręcznie malowana, nawiązująca do naszej wspólnej pracy :-)

Zaczęły się poszukiwania, nie było łatwo, gdyż musiałyśmy dopasować coś do mnie i do Eweli.
Tak trafiłyśmy do pracowni Faramuszka , gdzie powstają istne cuda :-) nie tylko z ceramiki.

Długo oglądałyśmy dostępne wzory kubków , ostatecznie stanęło na dużej, klasycznej filiżance z malowaniem . Rysunek miał przedstawiać nas przy pracy. Każda z nas opisała drugą, wysłałyśmy zamówienie. Dziś chciałabym pokazać efekt :-)Każdy kubek i filiżanka jest pakowana w oddzielny kartonik z wypełnieniem, Dołączona jest przepyszna herbatka, specjalnie zapakowana.Gdy tylko otworzyłam kubeczki od razu zaczęłam się uśmiechać. Bardzo fajnie wyszło :-)
To my z Ewelą przy pracy :-)Po wewnętrznej stronie kubka nasze imiona :-)


Zgadniecie, która to ja ???  ;-)  Ok zdradzają mnie czerwone okulary ;-)Indywidualne kubeczki, ręcznie malowane to świetna sprawa!

Idealna na wiele okazji! Dla Dziadków, dla Rodziców, dla Pani Nauczycielki! Dla najlepszej wielkiej miłości, przyjaciółki czy dla bratniej duszy. Okazji by wykorzystać taki pomysł jest wiele - będę Wam przypominać ;-) i wracać do tematu :-)

W pracowni Faramuszka zamówienia są realizowane błyskawicznie, kontakt jest fantastyczny, osoby tam pracujące są bardzo pomocne i otwarte na wszelkiego rodzaju pomysły. Mamy do wyboru i kubeczki i filiżanki. Można skorzystać z gotowych wzorów lub zaproponować swój :-) indywidualny. Jeśli uwielbiacie świece to także zajrzycie do nich, mają cudne niepowtarzalne świece ozdobione suszonymi kwiatami.

Uwielbiam pić herbatę w dużych kubkach :-) Jakby to Gabi powiedziała : cud, miód, malina :-)
Idealna filiżanka, która zawsze będzie wywoływać na mych ustach uśmiech i mile wspomnienia ;-)
Dziękuję Ci Ewelinko !!


Miłego poniedziałku kochani!! I udanego całego tygodnia.

14 komentarzy:

 1. Dlaczego należy czytać dzieciom od małego?
  Sprawdźcie co na ten temat mówią naukowcy i inne mamy :)
  Zapraszam do mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale cudne kubki!!! aż zachciało mi się kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaki czadowy kubek, świetny pomysł na pożegnalny prezent.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny pomysł na prezent 😀

  OdpowiedzUsuń
 5. Poddałaś mi pomysł na prezent!Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie personalizowanie kubki są cudne :) Od razu myślę o tym, by kupić taki sobie i przyjaciółce. Przeprowadzki nie są łatwe, ale zaczynanie nowego etapu ma bardzo dużo plusów :)

  OdpowiedzUsuń
 7. W zasadzie samemu można takie kubki sobie zrobić, są takie specjalne flamastry do porcelany i później się te kubki zapieka w piekarniku i też się nic nie zmywa.

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudne te nasze filiżanki ��

  OdpowiedzUsuń
 9. Pięknie wyglądaja te nasze filiżanki :)))) Ewela

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo fajne kubeczki, super pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie wpadłabym na taki pomysł, rewelacja.

  OdpowiedzUsuń