piątek, 24 lutego 2012

Płyn wypala dziurę w brzuchu - kampania społeczna

Parę dni temu w wiadomościach usłyszałam o tej kampanii.

Kampania Płyn wypala dziurę w brzuchu jest adresowana do rodziców, do dorosłych, do starszego rodzeństwa, w sumie do wszystkich!!. Ma zwiększyć ich świadomość ile niebezpieczeństw czyha w domu. Niebezpieczna może być zawartość szafki kuchennej, łazienkowej, kosmetyczka mamy, torebka mamusi wypełniona skarbami, ślicznie mieniąca się biżuteria,  spodnie z których wylecą drobne, wyjęte baterie pozostawione na szafce lub baterie, które dziecko sobie samo wyjmie zrzucając pilota ze stołu. Tak można wymieniać i wymieniać.


źródło: youtube 
Kreacje spotu przygotowała agencja DSK.

Rodzic musi być świadomy czym grozi jego "niedbalstwo". Każdy płyn nie przeznaczony dla małych szkrabów jest zagrożeniem! Wszystko co się zmieści do małej buzi jest zagrożeniem!! Odkładajmy to wysoko poza zasięg małych rączek, dzieci szybko rosną stół czy szafka może zostać szybko poskromiona i rozpracowana.

Gdy nie ma się dzieci, to się o tym nie myśli. Gdy pojawiają się dzieci, czasami nie jesteś świadomy tego co może być niebezpieczne!!

Dzieci widzą świat inaczej, mają więcej wyobraźni!! 

źródło:internet - kciuk.pl

Piękna szafka kuchenna prawda ?? 
Jaka atrakcyjna ??
Wasze dziecko się jeszcze nią nie zainteresowało ??
A jak nie zauważysz gdy się skusi ??

Aż mnie ciarki przeszły. 

Ja wiem, że nie każdy zabezpiecza szafki ale czy nie lepiej zapobiegać ??
Można tłumaczyć, owszem ale jak ten jeden raz się dziecko zapomni, ma prawo JEST DZIECKIEM??
To MY jesteśmy dorośli!! 
My ponosimy odpowiedzialność za pozostawienie niebezpiecznych przedmiotów.
Naszym obowiązkiem jest chronić dzieci!!
To NASZE dziecko może zapłacić za nasz błąd.

Sama pamiętam jak byłam w szoku jak zobaczyłam, że Gabi dobrała mi się do torebki i pierwszy raz otworzyła zamek ( a w damskiej torebce jest wszystko - u mnie był nawet śrubokręt i 10 000 innych niebezpiecznych przedmiotów). Była taka malutka, nie sądziłam, że może otworzyć zamek. Innym razem wyciągnęła mi opakowanie witamin. Gdy mąż mi to pokazał... zamarłam. Nawyk zostawiania akumulatorków z baterii też został opanowany.  Mężowi zawsze można kupić skrzynkę na narzędzia i śrubki, taką samą skrzynkę można kupić sobie do łazienki na wszystkie kobiece duperelki ;-)  Dzieci szybko rosną, zaskakują nas na każdym kroku!! OBY ZAWSZE pozytywnie.
Niestety doświadczenia lekarzy pokazują, że często rodzice nie przywiązują wystarczającej uwagi do takich "drobiazgów". Co niestety prowadzi do poważnych uszkodzeń a nawet śmierci. Straszne ale prawdziwe. Kampania szokuje, spot jest mocny ale w słusznej sprawie!

Może i jestem przewrażliwiona na tym punkcie ale z własnego doświadczenia wiem, że dzieciaki zainteresują się wszystkim co znajdą!!! Mają pomysły, które nam dorosłym nie przyszłyby do głowy.


Każdego rodzica odsyłam na stronę poświęconą kampanii 

PŁYN WYPALA DZIURĘ W BRZUCHU


Warto poczytać jak uniknąć takich wypadków, na co zwracać uwagę, jak pomóc w razie wypadku.


8 komentarzy:

 1. Bardzo trafna kampania.
  Trzeba uwazac na szkraby...moja siostra jakis czas temu miala niemile doswiadczenie- jej 2- letni synek obudzil sie wczesnym rankiem, okolo 5. Poszedl do lazienki i jakims cudem dostal sie kosmetyczki... a tam tabletki antykoncepcyjne. Brakowalo 5 sztuk... Od razu wycieczka do szpitala. Na szczescie nic sie nie stalo, ale naprawde trzeba uwazac.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś widziałam coś podobnego w jakimś programie typu porządek musi być, że dziecko własnie tak widzi szafkę z chemikaliami. Tylko w tamtym pani trzymała w butelce po coli i sokach takie rzeczy...

  OdpowiedzUsuń
 3. Filmik mną wstrząsnął... świetna kampania!!

  OdpowiedzUsuń
 4. filmik ostry ale naprawde dobry
  bardzo ciekawa kampania :)
  pozdrawiam
  Martyna

  OdpowiedzUsuń
 5. właśnie sobie uświadomiłam jak jest u nas...
  zaraz się zabieram za zbieranie akumulatorków.

  OdpowiedzUsuń
 6. Już od dawna proszę męża o nową szafkę do łazienki. Do porodu na pewno się w nią zaopatrzymy!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ło matko...idę robić porządki!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Z dzieckiem jedna para oczu to mało ;-)
  niedługo pokarzę Wam co mój Synio wymyślił .... ;-)

  OdpowiedzUsuń