niedziela, 21 września 2014

Dziecko na Warsztat - II edycja

Uwielbiam kreatywne Mamy :-) kreatywne zabawy :-) 
Uważam to za świetną formę zabawy z dziećmi.
Dlatego, gdy usłyszałam o naborze do II edycji "Dziecko na Warsztat" nie mogłam się nie zgłosić :-)

Ciekawe tematy do poruszenia, do nauki i wspólnie spędzony czas z pociechami to same korzyści :-) 

Zachęcam Was do śledzenia projektu, gdyż z tego co widziałam w pierwszej edycji to istna skarbnica wiedzy i inspiracji zabaw z dziećmi :-) 

Do II edycji zgłosiło się około 80 Mam!! Wielkie BRAWA!!  Lista uczestniczek Harmonogram podróży DZIECKA NA WARSZTAT - edycja II wygląda następująco:


29 września – warsztat dotyczący najbliższego otoczenia – Waszego środowiska lokalnego (i tu – lokalność rozumiana jest dowolnie! – może być region, może być miasto, może być kraina historyczna albo na przykład bardzo ciekawa ulica, na której mieszkacie). Temat przewodni: legenda/opowieść/historyjka/bajka

27 października- warsztat dotyczący Polski [edit: warsztat dotyczący Polski lub kraju, w którym obecnie mieszkacie]- wszak zanim wyjedzie się poza granice, należy dobrze poznać swój kraj. Temat przewodni: znana/wybitna osoba

24 listopada – Dziecko na Warsztat w Afryce. Temat przewodni: rękodzieło/sztuka ludowa.Oczywiście temat przewodni powinien dotyczyć Afryki.

22 grudnia – Podróż do Ameryki Południowej. A że okres okołoświąteczny to tematem przewodnim będą święta/tradycje/zwyczaje związane z Ameryką Południową.

26 stycznia - Pora na Amerykę Północną. Temat przewodni: muzyka/piosenka

23 lutego - Będzie zimno, bo Dziecko na Warsztat rusza na podbój Antarktydy. Temat przewodni: świat przyrody (i fauna i flora :)).

30 marca – W marcu będziemy w Australii. Temat przewodni to sztuka

27 kwietnia – Odwiedzimy świat orientu czyli Azję. Tematem przewodnim będzie język

25 maja – Wracamy do Europy. Temat przewodni: kulinaria

22 czerwca - jeśli lubicie podróże – to ten warsztat zdecydowanie dla Was – możecie wybrać swój ulubiony kraj i wziąć go na warsztat :). Temat przewodni: zabytki

Wygląda ciekawie prawda ???? 


2 komentarze:

  1. Witam, ja również biorę udział w projekcie Dziecko na Warsztat, postanowiłam zapoznać się z innymi Blogami biorącymi udział. Zapraszam do siebie i pozdrawiam serdecznie, mam nadzieję, że będziemy się wzajemnie inspirować.

    http://erfttali.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. My też bierzemy udział w projekcie.
    Pozdrawiamy

    OdpowiedzUsuń