środa, 11 marca 2015

Warsztaty Dziecko w Obiektywie III - wejściówka dla Was

Moi kochani
dziś mam dla was fantastyczną nowinę

Do rozdania mam wejściówkę gwarantowaną na warsztaty Dziecko w Obiektywie edycja III

Warsztaty odbędą się w ten weekend 
14-15 marca 2015 roku w LUBLINIE
w Gali przy ul. Fabrycznej.

Pełny plan warsztatów można zobaczyć na stronie projektu.

Co trzeba zrobić ??? 

Wystarczy pod tym postem do czwartku do godz 21:00 wyrazić chęć udziału w warsztatach i zostawić do siebie kontakt. Jeszcze w czwartek w drodze losowania zostanie wylosowany zwycięzca.

Wejściówka czeka - wystarczy się zgłosić ;-)


Dlaczego warto udać się na takie warsztaty ??

W grudniu miałam przyjemność sama brać udział w takich warsztatach.Wcześniej praktycznie nie dotykałam trybu manualnego. Tz. Szanowny Pan Tata starał mi się coś tam tłumaczyć ale była to dla mnie czarna magia. Nie mamy też super truper aparatu, który robiłby fantastyczne zdjęcia - zwłaszcza w pomieszczeniach. Kusiła mnie instrukcja aparatu ale to taka gruba książka pełna różnych skomplikowanych znaków.

Kiedy poszłam na warsztaty Dziecko w Obiektywie, gdzie zajęcia prowadził Dominik, z każdym jego słowem te skomplikowanie wyglądające przyciski stawały się bardziej przyjazne. Fotopigułka, którą możecie sobie pobrać ze strony projektu (koszt 1 zł ) wiele mi rozjaśniła ale jednak ta praktyka i osoba doświadczona obok z anielską cierpliwością dała mi najwięcej :-)

Kiedy pierwszego dnia wyszliśmy z sali wykładowej na galerię i zaczęliśmy robić zdjęcia nie było łatwo bo było już ciemno, w boksach tylko sztuczne światło o różnym natężeniu ale to nas nie zniechęciło :-)
Zaczęłyśmy ROBIĆ zdjęcia a nie je pstrykać.

Miałyśmy szanse porobić zdjęcia naszym dzieciakom, sobie nawzajem. Starałyśmy się dobierać odpowiednie parametry. Dostawałyśmy zadania od naszych trenerów do wykonania. Oczywiście wszystkie zdjęcia były robione w trybie manualnym, trzeba było dostosować parametry i nie używać lampy a warunki były hmmm dość kiepskie bo było pochmurno, deszczowo... większość światła było sztucznego a nie można było używać lampy ;-)

"Lampa błyskowa to ostateczność. Jak już na prawdę nie ma szans na zdjęcie przy świetle zastanym. Lampa zabija nastrój, klimat, powoduje liczne obicia. Oczywiście dodatkowe źródło światła ułatwia fotografowanie, ale nie chodzi nam przecież żeby było łatwo (od tego są tryby AUTO) tylko żeby było dobrze, ciekawie." - Dominik Pech

Mimo, że się dopiero uczyłyśmy powstało wiele kapitalnych zdjęć. Na FB powstała grupa gdzie dodawałyśmy nasze zdjęcia podając parametry i zdjęcia były oceniane przez doświadczonych fotografów :-)


Zdjęcia Ewy  

 Zdjęcia Ewy i małej Natalki :-) 
Zdjęcia Justyny jak z katalogu


Zdjęcia Izy KwiatkowskiejZa zdjęcia w Mebliku wielki szacun dla wszystkich uczestników, światło spokojne, przyciemnione i zrobienie dobrego zdjęcia w takich warunkach graniczy z cudem lub z perfekcyjnym ustawieniem parametrów.
Sama próbowałam zrobić dobre zdjęcie i chyba mi się udało - jedno z lepszych moich zdjęć z warsztatów :-)) w naprawdę trudnych warunkach :-))


Na tym zdjęciu chciałam pokazać ruch i chyba mi się udało :-)) Tańcząca śnieżka ;-)


Portret Szanownego Pana Taty :-))


Zdjęcie, które posłużyło mi za kartkę NowoRoczną :)


Brawa dla modeli, którzy wytrwali dzielnie do końca części praktycznej warsztatów :-))

Polecam Wam z czystym sumieniem warsztaty Dziecka W Obiektywie. 

Wiele cennej wiedzy teoretycznej i praktycznej.

Ćwiczenia pod okiem fachowca. 

Wiele fajnych zdjęć. 

I to co najważniejsze - początek robienia dobrych zdjęć!!

Czekam na Wasze zgłoszenia!!

7 komentarzy:

 1. wszystko fajnie tylko nie mam z kim zostawić dzieci w sobotę bo mąż pracuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety mam to samo :( mąż kończy o 17 w sobotę a nie mam z kim dziecka zostawić.

   Usuń
 2. A ja dam radę i bardzo chętnie wezmę udział w warsztatach! :)
  Kontakt do mnie na marys_kam@op.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super :D zapisane :-)!!!
   już pisze maila :D

   Usuń
 3. Fajna sprawa takie warsztaty. Super zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniała sprawa takie warsztaty, a zdjęcia cudne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fotografia dziecięca zawsze jakoś umyka przed nami. A na kobietach robi ogromne wrażenie, zwłaszcza specjalne sesje dla najmłodszych. Warsztaty z tego cyklu jak najbardziej przeze mnie popierane :) :)

  OdpowiedzUsuń