środa, 16 listopada 2016

Gra 5 sekund - Polecamy

Dziś o grze, której zakup odwlekałam jakiś czas temu ze względu na wcześniejsze problemy Norberta z płynnością mowy, bałam się , że gra pod presją czasu może to pogorszyć. Później o niej zapomniałam a ostatnio wróciła do nas niczym bumerang.
Nie mamy jej jeszcze w domu ale podejrzewam, że taki jeden miły Pan w czerwonej czapce spełni życzenie dzieci. Gabrysia prawie każdego dnia przebywa w szkolnej świetlicy, gdzie zakochała się w grze 5 SEKUND.
Całkiem niedawno mieliśmy okazję grać w nią kilkukrotnie u znajomych. Jednym słowem ? Rewelacja!
Super gra nie tylko dla dzieci :-) Dorośli też czasem nie wytrzymują napięcia i się wykładają na pytaniach :-) To TYLKO 5 sekund ... wydaje się dość sporo czasu ale czasami go brakuje.

Jest to polska gra towarzyska (TREFL), składa się z kart do gry, planszy i czasomierza. Gracze losują karty z pytaniami, gdy usłyszymy pytanie, specjalny czasomierz w postaci wieży z kuleczkami odlicza nam czas na odpowiedź - 5 sekund. Nawet proste pytania pod presją czasu mogą sprawić nam trudność.
Jeśli się pomyliłeś lub nie udzieliłeś trzech poprawnych odpowiedzi, pytanie przechodzi na następnego gracza. Trzeba być czujnym. Uwaga - odpowiedzi nie mogą się powtarzać! Także, nie jest to takie proste :-) Jeśli pytanie sprawia ci kłopot - wykorzystujesz karty "Czasu" lub "Zmiany"
W grze znajduje się plansza i wygrywa ten, kto pierwszy dojdzie do mety. W grę można grać także bez planszy.

Obecnie dostępne są 3 wersje gry 

(zdjęcia pochodzą ze strony ceneo.pl)Wersja żółta (junior) - przeznaczona dla młodszych dzieci 6+

Wersja czerwona dla dzieciaków powyżej 8 lat

Wersja niebieska - edycja specjalna z pytaniami wybranymi przez graczy :-))Masz 5 sekund by udzielić odpowiedzi.
Czas jest twoim wrogiem !

Gra rozwija logiczne myślenie, umiejętność kojarzenia faktów i przewidywania. Ćwiczy koncentrację oraz szybkość reakcji. Jest szybka, dynamiczna, zaskakująca. Pytań jest dużo, także gra się nie nudzi i nie tak łatwo zapamiętać pytania i odpowiedzi. 


Dzięki pytaniom z różnych kategorii można się wiele nauczyć :-)

Zawartość wersji Junior - żółtej:

354 kart z pytaniami ( 708 pytań)
18 kart „Czas”
18 kart „Zmiana”
6 pionków
Czasomierz
Plansza
Pudełko na karty
Instrukcja
 
Zawartość wersji czerwonej: 

372 karty z pytaniami (744 pytania)
6 kart „Następny”
6 kart „Zmiana”
6 pionków
Specjalny czasomierz
Plansza
Instrukcja

Zawartość wersji niebieskiej:

362 karty z pytaniami (724 pytania)
16 kart na własne pytania
6 kart "Następny"
6 kart "Zmiana"
6 pionków do gry
1 plansza do gry
1 specjalny czasomierz
Instrukcja

Cena gier waha się od 50 do 90 zł w zależności od sklepu. Pamiętajcie, że pewnie za chwilę zaczną się Mikołajkowe promocje!! Taka gra to świetny prezent!!

Wszystkie 3 wersje są kuszące - chociaż Gabrysia w liście do Świętego Mikołaja namalowała wersję żółtą i czerwoną .... Osobiście kusi mnie wersja niebieska :-) Wydaje mi się, że gracze wybrali najlepsze pytania :-)

Jak Wam się podoba taka gra?
Znacie ?
Gracie ?


4 komentarze:

  1. Ja ostatnio pisałam u siebie o :Gorącym Ziemniaki" od Alexander Toys - i wydaje mi się, że te dwie gry są do siebie dość podobne :) A Trefla uwielbiam - jeszcze nigdy nie byłam rozczarowana ich produktami :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Znamy :) co prawda grałam w to tylko wśród dorosłych, ale jak moje dziecko będzie starsze na pewno pokaże mu świat planszówek :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetna gra, my ogólnie bardzo lubimy gry planszowe.

    OdpowiedzUsuń