poniedziałek, 26 stycznia 2015

Ferie z Robotami + konkurs

Ferie!!

Pamiętacie ten czas kiedy się chodziło do szkoły i wyczekiwało się dni wolnych?
W dorosłym życiu nie ma już tak fajnie ;-)
W tym roku z racji, iż Gabrysia poszła do szkoły powstał temat ferii zimowych ... i teraz jak tu coś zorganizować jak rodzice pracują?? Zaczęłam szukać fajnych - kreatywnych zajęć, którymi mogę wypełnić czas wolny od szkolnych zajęć.

W ręce wpadła mi oferta "Ferie z Robotami".Szczerze żałuję, że u nas nie ma takich zajęć .... Norbert to by padł jakby zobaczył taką ilość klocków i to jeszcze konstrukcje robotów :-))

Nauka przez zabawę to jest coś co uwielbiam i praktykuję sama spędzając czas z dziećmi. Przy każdym projekcie dziecięcym wspominam, że nauka przez zabawę to najlepsza forma jaką możemy wykorzystać "sprzedając" wiedzę.

Ze szkoły, z takich przedmiotów jak chemia czy fizyka, najlepiej wspominam doświadczenia! Było ich dość mało bo np. Szanowny Pan Tata cały czas opowiada o jakichś tam doświadczeniach i jest zdziwiony, że ja np takich w szkole nie miałam ... Cóż ... jak widać... dużo zależy od nauczyciela....
Pamiętam za to pokazy jak wybraliśmy się całą klasą na wydział Chemii - gdzie studenci pokazywali różne eksperymenty :-) Taka magia zapada w pamięć :-))

Cieszę się, że w tej chwili można znaleźć takie zajęcia i pokazy, gdzie można zabrać dzieciaki a nóż drzemie w nim mały geniusz :-)

Eventy z robotami i eksperymentami to interesująca rozrywka dla każdego. Podczas takich spotkań uczestnicy poznają podstawy robotyki z LEGO WeDo oraz LEGO Mindstorms,


A także wkraczają w fascynujący świat nauki i doświadczeń naukowych.

Ferie z Robotami to zajęcia przepełnione zabawą o walorach edukacyjnych. W ramach spotkań, uczestnicy będą mogli skonstruować własnego robota oraz poznać najciekawsze i w pełni bezpieczne doświadczenia chemiczne. Uczestnicy rozwijają swoją wyobraźnię przestrzenną i kreatywność, a także zdobywają i rozszerzają wiedzę z zakresu informatyki, mechaniki, fizyki, matematyki, chemii czy biologii.

Brzmi zachwycająco - zawłaszcza, że Norbert zdecydowanie jest fanem klocków - wszelkiego rodzaju konstrukcji, robotów oraz doświadczeń. Ba ostatnio Norb był w odwiedzinach u swoich starszych braci gdzie dorwał zabawkę marzeń ;-) Robota z klocków lego .... ALE zdalnie sterowanego - nie powiem Wam co to było bo się na tym nie znam ale jak tak dalej pójdzie to chyba nie będzie wyjścia i będę musiała wiedzieć takie rzeczy - dzięki dzieciom człowiek uczy się bardzo szybko - wielu rzeczy ;-)

 Duży chłopiec :-))))Roboty i Spółka organizują warsztaty z robotyki i eksperymentów, eventy dla dzieci - jak zabawy urodzinowe, ferie letnie i zimowe, pikniki dla dzieci oraz dorosłych. Tak tak nie jeden TATA miałby mega frajdę uczestnicząc w takich zajęciach :-))


Urodziny z eksperymentami ?? robotami ??? Istne szaleństwo :-)) i spełnienie marzeń niejednego dziecka :-))

Więcej!!  organizowane są cyklicznie kursy, również jako kolonie czy półkolonie w konkretnych miastach. Ponadto przeprowadzane są pokazy w szkołach, przedszkolach, ośrodkach kultury, a także galeriach handlowych na terenie całej Polski. Wydrukowałam sobie ich ofertę i na bank zaniosę do szkoły Gabi i do naszego Centrum Kultury bo zajęć z Robotyki u nas nie było a szkoda :-))

Zajrzyjcie na strony Roboty i Spółka i sami zobaczcie ile tam fajnych zajęć!!


Teraz niespodzianka :-)) ROZDANIE!!

Do rozdania jest 5 bonów - każdy o wartości 50 zł na dowolnie wybrany event Roboty i Spółka !

Warszawa, Gdańsk i Śląsk!!
Jak go uzyskać ??

1) Udostępnić grafikę konkursową na FB (link do grafiki) lub na blogu.

2) Wyrazić chęć wzięcia udziału w rozdaniu - tu na blogu bądź pod grafiką konkursową na FB

3) Zgłoszenia do dnia 29 stycznia 2015 w ciągu 2 dni wylosujemy zwycięzców.Proste :-)) także do dzieła.

10 komentarzy:

 1. Czasami żałuję, że mieszkamy w małej miejscowości, w której takie akcje zwyczajnie się nie odbywają. A szkoda. Na konkurs się nie zapiszę, bo zarówno do Warszawy jak i Gdańska czy na Śląsk mam daleko :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczywiście, że się zgłaszamy - to byłyby wymarzone ferie Oskara, bo z LEGO gdyby mógł toby się nie rozstawał :) Tylko dobrze by było wiedzieć co oznacza "Śląsk", bo jest duży :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dokładnie, co to znaczy Śląsk ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Karlita rewelacyjne pomysły! A podpowiem Ci, że w Lublinie też znajdziesz robotykę - i to już w kilku miejscach - coraz bardziej popularna się robi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda, że mamy we wszystkie te miejsca tak daleko. :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajnie, ze są organizowane takie zajęcia dla dzieciaków. Nauczą się pewnie jeszcze więcej niż w szkole :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale fajne te robociki, szkoda że tak daleko ale poszukam, może i u nas coś jest.

  OdpowiedzUsuń
 8. Robotyka tak prężnie się dzisiaj rozwija, że próbuje się już najmłodszym zaszczepić bakcyla do przyszłych studiów. Niedawno podali w TV informacje o ośmiolatku, który już jest na uczelni i tworzy roboty... :D

  OdpowiedzUsuń