czwartek, 1 października 2015

Gra Zgadnij kto? - dodatkowe plansze

Czasem bywa tak, że mamy świetną grę, która nie schodzi z rąk przez dłuższy czas. Niestety z czasem (po długim czasie) znasz ją na pamięć i nagle czar tej gry znika ... Chowasz i wyciągasz ją za jakiś czas i znów jest HTEM . Po dłuższym czasie znasz ją tak dobrze, że wystarczy jedno pytanie , jedna podpowiedz i już wiesz... już znasz odpowiedź! I ten smaczek gry znika.

Jakiś czas temu, zupełnie przypadkiem - szukając prezentu dla kolegi Norberta, trafiłam na coś, co bardzo mnie zaskoczyło i coś co sprawiło, że stara gra stała się znów wielkim hitem i pozostanie nim na długo dzięki nowym kartom.


Okazało się, że jest firma Vendi , która wykonuje karty do wszystkich modeli gry "Zgadnij kto?". Uwierzcie , nasza gra ma ładnych parę lat, dzieciaki dostały ją w spadku - wersja angielska a tu proszę :-) można zamówić karty i to z dowolnymi bohaterami. Ba nawet w ofercie nie było kart dla naszej gry z wybranymi przez nas bohaterami bajek a dało się zamówić. Dzieciaki prawie skakały z radości. Nie ma rzeczy niemożliwych :-) I to mi się podoba :-)

Stara gra i nowe karty = hit na długo :-))


Skupienie i koncentracjaGabi i Norb są już w tym wieku, kiedy ich gusta bajek są zróżnicowane i tu rozpoznanie postaci nie jest takie łatwe :-))

Gabi wielka miłośniczka Ever After High - 3 książki za nami, zna wszystkie postacie na wylot :-) ale co ma powiedzieć Norbert, gdzie nawet ja przy czytaniu książek łamałam sobie język?? :-)

Gabi zachwycona :-)

Dotarła do nas także karta, gdzie Norbertowi jest ciut łatwiej :-) Księżniczki :-) tu nie ma przeproś trzeba być na czasie mając starszą siostrę, nie ma wyjścia :-)
Mamy też kartę, której nie było w ofercie do żadnego modelu gry i została dla nas wykonana. bajka, którą pamiętam z dzieciństwa, gdzie oglądałam ją z moim młodszym bratem .... Scooby Doo - bajka uwielbiana i przez Gabi i przez Norba - co jak co ale te karty musiały być :-) Dlatego ten wzór pokażę Wam dokładnie w oddzielnym poście :-)

Jest to zestaw, który towarzyszy nam w wyprawach na zajęcia popołudniowe. Kiedy Gabi ma tańce my z Norbem czekamy - ponad godzinę. A to spacer a to biblioteki, zakupy a ostatnio "Zgadnij kto?" z kartami Scooby Doo oraz Lego Ninjago.

Gra i "świeże" karty wzbudziła wielkie zainteresowanie dzieciaków ale i przechodzących rodziców :-)

Firma Vendi posiada w swojej ofercie wiele kart, naliczyłam ponad 60 wzorów :-) do wszystkich obecnych na rynku wersji gier Zgadnij Kto, jeśli ich nie mają to zrobią :-) Karty są zalaminowane i wytrwałe. Skoro przetrwały wycinanie, zginanie i zakładanie moich dzieci - przeszły test na 5 +


Zestawy do naszej gry to jedna karta z podwójnym zestawem bohaterów do samodzielnego wycięcia do naszych ramek + karta kontrolna. Bałam się, ze po wycięciu może coś nie pasować jednak wszystko zgrało się idealnie! Nasz wersja gry jest na tyle fajna, że możemy grać we troje :-)
 Każda grupa z tyłu jest oznaczona kolorami ,co by się nie pomieszały, unikamy pomieszania się bohaterów przy wkładaniu pociętych kart.

Sprawa jest prostsza przy modelach gdzie w grę wkłada się cały arkusz :-)) a wygląda to tak :-)

Źródło

Źródło


 Na koniec jeszcze zbliżona wersja gry "Zgadnij kto?" do naszego modelu :-)

Źródło

Gra "Zgadnij kto?" to doskonała propozycja dla całej rodziny :-) Uczy dziecko spostrzegawczości, uczy opisywania obrazów, dostrzegania szczegółów i eliminacji poszczególnych obrazów. Przy takiej grze trzeba się skupić i być spostrzegawczym :-) Zasady gry można sobie modyfikować i np grać na punkty ;-) Np ile zostało ci plansz odkrytych tyle punktów zapisujesz i kolejna tura :-)


13 komentarzy:

 1. Słyszałam o tej grze i może na najbliższą okazję sprezentujemy Lence. Super, że można dokupić nowe plansze u nas na topie Disney Junior i MiniMini.

  OdpowiedzUsuń
 2. My właśnie córce zamówiliśmy nowe plansze między innymi z księżniczkami Disneya :) świetna sprawa jak oryginalna wersja się w końcu znudzi :)) My oryginalna mamy z kucykami Pony :)

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas wersja junior od miesiąca na razie ale na przyszłość trzeba zapamiętać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Noooooo to jest coś, co by się moim Gadulcom przydało :) może by się wreszcie słownie wyżyli :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Całkiem zapomniałam o tej grze, leży i się kurzy dzięki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Teraz na razie odkuwamy się po wrześniu ale będzie na mikołaja!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie, że można sobie "odświeżyć" grę :) świetny pomysł :) W ogóle gra wygląda na fajną, co prawda gdzieś ją kiedyś widziałam, ale nie miałam okazji grać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzięki za podpowiedź. Moi właśnie od jakiegoś czasu nie chcą grać w tę grę, bo postacie od razu wiedzą o kogo chodzi. Czyli nudna gra. A tym sposobem można ją odnowić - dzięki raz jeszcze za taką wiadomość :)

  OdpowiedzUsuń
 8. super pomysł z tymi nowymi kartami :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dzieci znajomych mają ją i widzę ją czasem rozłożoną więc chyba się sprawdza :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Super sprawa. Zupełnie jednak jakoś nie kojarzymy tej gry.

  OdpowiedzUsuń
 11. dzięki! właśnie znalazłam prezent dla chrześnicy :D

  OdpowiedzUsuń
 12. scooby doo to świetny pomysł - nasz ulubiona bajka... mamy zamówioną grę więc taką planszę z chęcią dokupię :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Vendi ma strasznie drogo. Raz kupiłam i teraz kupują u innego sprzedawcy dużo taniej i nawet o lepszej jakości.

  OdpowiedzUsuń