czwartek, 12 listopada 2015

Gutek i Balbina - Zestawy zadań PUS


Zabawa z Pusami nie ma końca. Teraz, gdy wieczory są dłuższe, pogoda nie zachęca do spacerów ... sięgamy po Pusy zdecydowanie częściej. Dziś o kolejnej serii książeczek wydawnictwa Wydawnictwo Epideixis ®  Pomyśl, ułóż, sprawdź.


Gutek i Balbina to bohaterowie kolejnej propozycji z serii PUS o tematyce ekologicznej z elementami nauki zasad bezpieczeństwa na drodze. Są to książeczki, które uczą dzieci obserwacji w różnych, codziennych sytuacjach. Jak się zachowywać na dworze, gdzie się bezpiecznie bawić, jak się zachować w danych sytuacjach. Dodatkowo Gutek i Balbina dbają o otaczający ich świat, dbają o przyrodę, dokarmiają ptaki - cieszą się zabawą. Jak stać się świadomym uczestnikiem ruchu drogowego? Wystarczy poznać podstawowe przepisy - zabawa połączona z nauką, to doskonały przepis na sprzedanie dzieciom wiedzy :-) Dzieciaki łatwiej zapamiętują takie rzeczy z zabawy, niż ze szkolnej ławki :-)

Z jakimi zadaniami się spotkamy. 

W książeczce Gutek i Balbina 1. Świat wokół nas. Zasady bezpieczeństwa na drodze mamy szereg zadań z kształtami, kolorami, które są wprowadzeniem do sygnalizacji świetlnej, do kształtów znaków drogowych .

Czasem nawet dorośli mają problem z kierunkami :-) Skręć w prawo, nie w to prawo ;-)


Mamy też memo z dopasowaniem cieni, takich samych obrazków przedstawiających zabawy dzieci. Mamy też fajne plansze pod tytułem "Czy postępują dobrze?" , "Czy to jest miejsce do zabawy ? "
Świetna okazja do rozmowy z dzieckiem na temat różnych sytuacji, jakie mogą się wydarzyć na podwórku, na placu zabaw, czy w drodze do przedszkola czy szkoły. Gabrysia jak i Norb bardzo lubią plansze "Co wydarzyło się dalej" - tu nasza kreatywność nie kończy się na planszy i powstają dalsze, bardzo fajne przygody Gutka i Balbiny - Norbert nawet mówi,ze to książeczki Norbusia i Gabini :-) 

W kolejnej części Gutek i Balbina 2. Świat wokół nas, mamy zadania powiązane z tym co każde dziecko uwielbia robić - spędzać czas na świeżym powietrzu. I tak mamy zadania gdzie trzeba rozszyfrować kogo, gdzie brakuje, odnaleźć takie same obrazki po lekkim zniekształceniu,  przedstawiające dzień Gutka. Staramy się odszukać takie same czynności, mimo iż są wykonywane przez inne osoby, w innym otoczeniu.Szukamy różnic i brakujących elementów. Nie zabrakło także zadania pamięciowego, połączonego z dużą spostrzegawczością.


Książeczki uczą dzieci logicznego myślenia, zapamiętywania, porównywania i analizowania.

Koszt książeczek 12-15 zł
Koszt zestawu kontrolnego - wystarczy jeden do wszystkich istniejących książeczek 34 zł

Tak niewielka cena a taka frajda z zabawy i nauki. Dzieciaki uwielbiają bawić się Pusami. Czasem przed snem mam jeszcze prośby o pusowe zabawy :-)


Zapraszam na pozostałe posty poświęcone zestawom PUS

3 komentarze:

  1. Widać, że zadania różnorodne. Fajnie, że takie zestawy są dostępne.

    OdpowiedzUsuń
  2. Korzystam z PUSów od wielu lat w swojej pracy z dziećmi i cały czas je polecam

    OdpowiedzUsuń
  3. Będę się musiała zakręcić za tymi Pusami. Dzięki.

    OdpowiedzUsuń