czwartek, 27 sierpnia 2015

PUSY - edukacyjne książeczki z zadaniami


Dzisiaj pokażę Wam ciekawy zestaw edukacyjny, który towarzyszy naszej rodzinie od wielu lat.
Obecnie posiadam w domu książeczki i jeden zestaw kontrolny jeszcze z 1994 roku :-) To moja Mama mnie nimi zaszczepiła, kiedy jeszcze sama byłam "mała". Pamiętam, jak z bratem rozwiązywaliśmy zadania z kolorowych książeczek :-) Już jakiś czas temu moje dzieciaki zapałały wielkim uczuciem do tych zestawów.

 Mowa tu o PUSach.


To połączenie układania klocków oraz książeczek z zadaniami.
Składają się one z zestawu kontrolnego, który jest wspólny dla wszystkich części i książeczek zadaniowych, które zawierają różne zagadnienia i tematy związane z nauką.

Zestaw Kontrolny PUS to płaskie, poręczne pudełko wykonane z plastiku, w którym znajduje się 12 płaskich, kwadratowych klocków. Z jednej strony pudełka mamy nadrukowane ponumerowane miejsca. Na klockach z jednej strony mamy cyferki od 1 do 12, natomiast z drugiej strony mamy kolory.


Zestaw kontrolny PUS jest ściśle połączony z książeczką.

Rozwiązując zadania układamy poszczególne klocki na odpowiednie miejsca, które wskazują nam poprawną odpowiedź.Przy każdym zadaniu mamy podany wzór, jaki powinien powstać po zakończeniu zadania.
I tak, jak już odpowiemy na wszystkie pytania, ułożymy klocki na konkretne pola, zamykamy pudełko, odwracamy, otwieramy i klocki (ich kolorowa część) powinny nam utworzyć wzór, taki sam jak w książeczce przy tym zadaniu. Jeśli wzór nam nie wyjdzie - mamy błąd w zadaniu.


 Moje dzieciaki są bardzo zadowolone z możliwości sprawdzenia swoich zadań, taka samokontrola, ewentualnie Gabrysia sprawdza Norberta. Wielką zaletą tych zestawów jest możliwość uzyskania szybkiego sukcesu - 12 krótkich zadań, szybkie sprawdzanie, dziecko od razu wie, że wykonało zadania poprawnie lub gdzie popełniło błąd. Z tego, co słyszałam Pusy cieszą się także zainteresowaniem dzieci, które mają problem z koncentracją.
Zestaw Kontrolny PUS kupujemy raz (pasuje on do wszystkich książeczek) - koszt to 34 zł - co jest wielkim plusem, jest to naprawdę niewielka cena. Z biegiem czasu dokupujemy książeczki  z trudniejszymi zadaniami. Ewentualnie dobieramy interesującą nas tematykę: czytanie, pisanie, matematyka, pory roku, nauka przepisów ruchu drogowego, nuty, nauka zegara i kalendarza, zabawy językowe. Dostępne są także książeczki rozwijające konkretne umiejętności jak koncentracja czy umiejętność logicznego myślenia. Mamy też zestawy podzielone pod kątem wieku dziecka - dla przedszkolaków, dla pierwszoklasistów. Wybór jest naprawdę spory - ponad 100 tytułów i książeczek cały czas ich przybywa, z każdym rokiem pojawiają się nowe tytuły –  mogłabym tak wymieniać ale wszystkie tytuły macie podane i opisane na stronie Pus.pl

Książeczki mamy w cenach od 10 zł do 13 zł. Tak, że cena takiego zestawu edukacyjnego jest niewielka, a wiedza zdobyta przez nasze dziecko w przyjemny sposób - bezcenna!! Zabawa z PUSami to doskonały przykład nauki, która sprawia dziecku wielką radość i przyjemność. Przez ciekawe historyjki, rebusy, zagadki dziecko uczy się koncentracji, skupienia i rozwiązuje zadania z uśmiechem.

Gabrysia z Norbertem potrafią przerobić całą książeczkę jednym tchem ... Są wieczory, kiedy nie mogę ich oderwać od tych książeczek i rozwiązywania zadań. "Mamo, jeszcze tylko jedna" "Mamo, jeszcze raz!" Cóż, co jak co, ale przecież nauki nie będę im zabraniać :-)

Pusy to coś, co się u nas sprawdza, 10 na 10 PUNKTÓdlatego ostatnio pojawiły się u nas nowe zestawy. Jesteście ciekawi jakie? Podpowiem. Na pierwszy strzał pójdzie zestaw związany z wielkim wydarzeniem, które czeka nas za kilka dni "Idę do szkoły" !!


26 komentarzy:

 1. Kiedyś słyszałam o tych zestawach ale nie wiedziałam jak to wygląda. Mają coś dla 3latków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na stronie wydawnictwa jest ponad 100 tytułów :-) Od maluszków do dzieciaków szkolnych :-)

   Usuń
 2. Lubiłam te zestawy w dzieciństwie ale irytowało mnie to, że zawierały błędy. :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obecnie błędów nie wyłapaliśmy - przynajmniej w tych naszych zestawach :-)

   Usuń
 3. I ja pamiętam te zestawy z dzieciństwa, zapomniałam o nich totalnie :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasem zapominamy o takich fajnych perełkach :-)

   Usuń
 4. Reeelacja!!!! Jakie to sprytne! Chyba sie skuszę!!! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwszy raz coś takiego widzę, ale wygląda ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakim cudem ja tego nie znałam ?

  OdpowiedzUsuń
 7. ooo pamietam to z dzieciństwa...fajnie że mi przypomniałaś..muszę kupic do domu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My niedługo będziemy zbierać kolejne zestawy :-)

   Usuń
 8. Nie słyszałyśmy nigdy chyba o tych zestawach, a szkoda. Najważniejsze jednak, że już wiemy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Coś mi świta że kuzynka taki miała - muszę zakupić własnym maluchom!
  www.puffa.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie :-) fajny sprawdzony sposób na naukę przez zabawę :-)

   Usuń
 10. Świetna sprawa. Gdy mój młody będzie ciut starszy, z pewnością się zestawem i książeczkami zainteresuję :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Dzięki! Już wiem co kupić Bratankowi na 3 urodziny! Kacper bardzo lubi zagadki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetny pomysł na urodziny czy inne dziecięce okazje :-)

   Usuń
 12. Bardzo ciekawy post ;)
  zapraszam do siebie -> http://pharelumnia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. bardzo pomysłowanauka przez zabawę

  OdpowiedzUsuń
 14. Ciekawa propozycja, właśnie widziałam, że z nauką literek też są książeczki.

  OdpowiedzUsuń
 15. super special color combination but I like the dress!

  http://www.2015super special color combination but I like the dress!

  http://www.2015bagshops.com
  bagshops.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Dzień dobry, Około 10-11 lat- temu kupiłam mojemu synowi taki zestaw wraz z książeczkami, w księgarni w Łodzi na ulicy Gdańskiej. Niestety, byłam tam tydzień temu, i księgarnia już nie istnieje. Jest to wspaniała zabawa dla dziecka i dla rodziców. Mój syn nauczył się w ten sposób liczyć i czytać. W tym momencie ma 15 lat i uczy się 5 języków. Chciałam zrobić prezent córce naszych przyjaciół, ale nie mogę znaleźć sklepu w Łodzi z tego typu artykułami? Może ktoś mi pomoże w poszukiwaniach. Pozdrawiam. Anita

  OdpowiedzUsuń
 17. ja sama z tego korzystałam, naprawdę jest to świetna forma nauki jak i zabawy. POLECAM

  OdpowiedzUsuń