poniedziałek, 14 marca 2011

Spacer z siostrą

Chyba przyszła wiosna :-) mieliśmy wspaniały ciepły weekend a początek tygodnia przyniósł nam 16 stopni :-) - coś wspaniałego. Postanowiłam się przełamać i wyszłam z dzieciakami na spacer - sama. Do tej pory bałam się, że nie zapanuję nad Gabi, która obecnie ma okres buntu - ma swoje ścieżki i chce chodzić w przeciwną stronę niż my. Ostatnio wyrywała mi się na spacerze na ulicę ... dlatego jakoś bałam się takiego samotnego wyjścia z dwójką dzieciaków, zwłaszcza że nasza gondola to prawdziwy czołg ;-) . Ale gdy tylko rano zobaczyłam to piękne słoneczko wiedziałam, że doda mi siły :-)

Musiałam opracować plan ubierania i sprowadzenia na dół Gabiszona i wózka.
Poszło całkiem sprawnie.

Jak wyszliśmy z domu wytłumaczyłam Gabi, że idziemy na plac zabaw na huśtawkę i do piaskownicy.  Bardzo się ucieszyła i od razu skręciła w strone alejki prowadzącej na nasz plac zabaw. Bez wyrywania, wrzasków i uciekania dotarłyśmy szybko na miejsce. Norb spał więc mogłam poświęcić czas na zabawy z Małą. Poganiałam ją trochę po małpim gaju :) robiłyśmy babki z piachu zabawa na 102.Po prawie trzech godzinach pobytu na świeżym powietrzu, postanowiłam zabrać dzieciaki do domu, Gabi na początku zaczęła stawiać opór ale znalazłam sposób by ją zachęcić. Postanowiłam oddać w jej rączki wózek z bratem.
Mała była bardzo rozbawiona tą sytuacją :) pchała wózek po czym puszczała i go goniła. Oczywiście wszystko działo się w zasięgu ręki, także Norb był w 100% bezpieczny :)


Od dzisiaj spacery będą wpisane w nasz plan dnia :) miejmy nadzieję, że taka pogoda zostanie już u nas na stałe i będzie coraz cieplej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz