poniedziałek, 23 maja 2011

Prezent na drugie urodziny

Ostatnio na tapecie jest temat drugich urodzin Gabi, a dokładnie temat prezentu. Długo zastanawialiśmy się co jej kupić. Rozważaliśmy kuchenkę, bo Gabi ma etap gotowania i w domu i na dworze :-) , nawet w piaskownicy szykuje obiady i desery :-). Później zaciekawiła mnie hulajnoga .... zwłaszcza, że w naszej ekipie dzieciaki mają bardzo fajne hulajnogi. Na ostatnim spotkaniu Gabi miała okazję wypróbować taki sprzęcik i całkiem dobrze sobie radziła :-)
Wtedy E zaczął temat rowerka biegowego. Owszem wiedziałam, że istnieją rowerki bez pedałów ale jakoś tak do mnie nie przemawiały i wcześniej się nimi nie interesowałam. Gabi ma rowerek 3 kołowy ale nie potrafi pedałować ;-) tz. z górki idzie jej całkiem dobrze, gorzej jak jest powierzchnia płaska albo pod górkę od razu jest bunt.Zaczęłam zgłębiać temat rowerków biegowych, czytałam różne artykuły, oglądałam programy, filmiki wrzucane do internetu przez rodziców dzieciaczków posiadających takie rowerki, poradziłam się też naszej rehabilitantki. Pojechaliśmy do sklepu przymierzyliśmy Gabi do takiego rowerka. I tak decyzja zapadła, prezentem na drugie urodziny będzie rowerek biegowy.
Najbardziej podoba mi się to, że taki rowerek uczy utrzymywać równowagę przez balansowanie ciałem :-) a to podstawa przy jeździe na rowerze :-) Jeśli Gabi opanuje utrzymanie równowagi i kierunek jazdy to nauka pedałowania na zwykłym rowerze to "pikuś".

Gabisia ma urodziny za miesiąc ale Tata doszedł do wniosku, że przy tak pięknej pogodzie szkoda czasu ;-) i zaskoczył nas mmsem zakupionego i złożonego rowerka :-)Dzięki temu Gabi już w ten weekend mogła spróbować swoich sił.
Tu filmik z pierwszego kontaktu, co jak co ale tak mnie rozbawił, że musiałam go wrzucić :-)Rowerek biegowy jest w u życiu także w domu :-)Jak tak dalej pójdzie już niedługo Gabi będzie śmigać jak struś pędziwiatr :-)

2 komentarze:

  1. Filmik świetny, też mnie rozbawił. Ciekawe kto ją będzie gonił na spacerach jak pomknie na rowerku :)

    OdpowiedzUsuń
  2. aaa tego nie wiem na razie stara się dogonić starsze doświadczone dzieciaki

    OdpowiedzUsuń