piątek, 12 października 2012

Pirackie spotkanie - Jake i Piraci z Nibylandii

Zaczynamy weekend a ja mam kilka słów o poprzednim weekendzie.

Harmonogram mieliśmy bardzo napięty, jednak gdy dowiedziałam się o możliwości udania się do pirackiego świata wiedziałam, że muszę jakoś zorganizować czas, tak by tam dotrzeć.
 
Dlaczego??

Jake i Piraci z Noibylandii goszczą u nas w domu bardzo często :-) A, że jestem zdania, że kreatywne bajki warto puszczać - nie mam nic przeciwko :-)

Oto nasza relacja ze spotkania.

Niestety Norb się rozchorował i został u Babci.

Gabrysia z zainteresowaniem wysłuchała zadań przedstawionych przez Panie Piratki. I była zdziwiona, że żadna z nich nie miała na imię Iza ;-)Wysłuchaliśmy pirackich opowieści. Cały czas przygrywała nam piracka muzyka ze statku Jake'a - Gabi nie mogła się oderwać od tych zabawek - co zaskutkowało wpisaniem kolejnej pozycji na liście do Świętego Mikołaja - nie macie jeszcze takiej listy?
Dziwne ;-)
Za perfekcyjnie wykonane pirackie spotkanie Gabi otrzymała skrzynię i dukaty :-)Największą frajdę sprawiło Gabi to, że była taka duża jak Jake ;-)
Wiecie, że Gabrysia pięknie uczyła się liczyć na dukatach właśnie w tej bajce?  A Norbert dumnie wykrzykuje  pirackie okrzyki "ajoj" i "johoho" "arrrr"  wiecie jak to uroczo wygląda??
Jest to bajka, którą z chęcią włączam dzieciakom. Potrafi świetnie zainteresować moje szkraby. Z zainteresowaniem śledzą przygody Jake’a, Izy i Fajtka, papugi Czachusia 


 oraz Kapitana Haka i Swątka.


Wyraziste, barwne postacie, wpadające w ucho rockowe pirackie piosenki, kapitalnie dobrane głosy bohaterów, pełne humoru sytuacje, zadania zmuszające dzieciaki do myślenia i rozwiązywania różnych zagadek.
 Dzieci przez zabawę uczą się znaczenia różnych pojęć, uczą się liczyć np. na dukatach, które piraci zdobywają za poprawnie wykonane zadania. Gabi krzyczy "tu to tędy trzeba iść do skarbu" i pokazuje paluszkiem na telewizorze prawidłową trasę na pirackiej mapie. 
Bajka pokazuje pracę zespołową i jej zalety. Teraz bardzo często słyszę w domu "Norbert chodź pobawimy się w piratów" - Mama i Tata także są zapraszani do zabawy. Nawet ostatnio kot awansował na .... krokodyla hehehe. Kąpiele w wannie z małymi stateczkami, także są pełne przygód i wyciągnięcie dzieciaków z wanny graniczy z cudem ;-) .

Norbertowa część pokoju jest właśnie inspirowana tym serialem !! Ale jeszcze Wam nic nie zdradzę bo prace jeszcze trwają.


U nas to Jake bije się o pierwsze miejsce z Myszką Miki. Uważam, że takie bajki warto puszczać dzieciakom. 

Już 19 października 2012 roku o godzinie 7.20 na kanale Disney Junior jest zaplanowana premiera drugiego sezonu premiera drugiego sezonu Jake'a i Piratów z Nibylandii. My na pewno będziemy śledzić ich przygody :-)

Jako mama dwójki szkrabów z czystym sumieniem polecam wam kanał Disney Junior można tam znaleźć kapitalne bajki pełne wiedzy :-)

11 komentarzy:

 1. Disney Junior znamy bo oglądamy u Babci podczas wizyt w Polsce.
  Gdyby nie Jake moja Księżniczka nigdy by się nie pogodzila że jest w gropie piratów w przedszkolu ;-D
  Pozdrawiam i udanego weekendu życzę

  OdpowiedzUsuń
 2. My również oglądamy Disney Junior :) Zuzia uwielbia Klub Przyjaciół Myszki Miki, ale Jake również przypadł jej do gustu i zawsze radośnie popiskuje na widok tej bajki :) Pozdrawiamy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę, że zabawa była wspaniała :)
  Równie udanego weekendu życzę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Starsza córka zna bajeczkę, choć czasami mówi że już za duża ( ma 10 lat ) to ogląda z zaciekawieniem;))
  Małą Natala jeszcze nie wie o co chodzi w bajkach;)
  Pozdrawiam
  http://wszystkodlamamidzieci.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. wyobraźnia dzieci nie ma granic... kot-krokodylem :)

  OdpowiedzUsuń
 6. A gdzie byliście na tym spotkaniu z piratami? W Lublinie ?

  I zapraszam do mnie po wyróżnienie : http://mamawdomu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak tak specjalnie jechaliśmy do Lublina :-))

   Usuń
 7. U nas też pirackie szaleństwo. Kilka dni temu byliśmy na zakupach i dzieciaki zobaczyły latarkę z Jake'iem i oszalały z zachwytu. Zbliża się dzień dziecka więc pewnie dostaną.
  Generalnie problem jest taki, że choć bajka jest bardzo popularna to mało fajnych rzeczy z piratami z Nibylandii. A szkoda :-(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety jest ich dość mało, ale np w Tesco polecam różne mini książeczki i malowanki z Jakiem. Mamy też audiobooka z Tesco :-))

   Usuń
 8. Można też urządzić pokoik w stylu piratów lub sprezentować taką pościel z piratem Jake-iem http://hippo-sklep.pl/posciel_dla_dzieci/posciel_jake_i_piraci.html

  OdpowiedzUsuń