poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Czekoladowa Solidarność - warsztaty czekoladowe

Jak spędzić miło popołudnie ? Umawiając się na pyszną kawę i lody z przyjaciółką. 
Dodatkowo, całkiem przypadkowo trafić na warsztaty robienia trufli / pralinek organizowane przez pierwszą w Lublinie czekoladziarnię -  Czekoladowa Solidarność. 

Zarówno Gabrysia jak i mała Ewa były zachwycone możliwością wykonania własnych pralinek. 
Przyznaję się bez bicia jestem uwielbiam czekoladę pod każdą postacią! Kto nie kocha czekolady ? Dobra szanowny Pan Tata się broni ale gorzka czekolada z dodatkiem naturalnych owoców czasem go kusi :-) 

Warsztaty odbyły się zaraz obok kawiarni Czekoladowa Solidarność w Galerii Handlowej Olimp. Przepyszne praliny, czekoladki, cukierki oraz niebiańskie kawy przy, których można miło spędzić czas kuszą zza witryny. Lokal w którym wcześniej mieścił się tylko sklep obecnie zmienił się w dwupoziomową kawiarnię pełnej pokusy czekoladowej.

Nie wiem jak Wasze dzieciaki ale moja Gabi uwielbia pomagać w kuchni i pichcić co tylko się dla, dlatego dla niej takie warsztaty to coś, czego nie mogła odpuścić. 

Piękna misa czekoladowa, która powstała z oblanego czekoladą balonika :-)

Gość specjalny -  chocolatierka i pasjonatka czekolady Pani Joanna Olszewska zabrała dzieciaki w świat czekoladowego szaleństwa.
Każdy z uczestników warsztatów dostał po 6 pustych pralinek wykonanych z różnych czekolad. Można było je napełnić różnego rodzaju nadzieniem a następnie obtoczyć w ulubionej czekoladzie i posypkach. 

Następnie nasze pralinki lądowały w papilotkach i pudełeczkach by bezpiecznie dotarły do domu.... o ile nie zostały zjedzone zaraz po wykonaniu :-) Oj ciężko było się oprzeć. 

Zobaczcie jak było pysznie :-) 
 Skupienie na twarzach uczestników :-) 
 Dumna Gabi w drodze do domu z pralinkami dla brata. Gabrysia stwierdziła, że takie warsztaty mogłyby być robione częściej !!
Jestem tego samego zdania :-)

Dodatkową atrakcją była fotobudka i Fotoiluzji. Wszyscy oczekujący mogli zrobić sobie wesołe, pełne czekolady zdjęcia :-)
Pozdrawiamy czekoladowo!!

3 komentarze:

  1. Aż mi ślinka pociekła niemal na dobranoc ...

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam czekoladę, zjadłabym wszystkie składniki na takich warsztatach.

    OdpowiedzUsuń
  3. Zamykam oczy, bo godzina późna, a chciałoby się coś tak pysznego.

    OdpowiedzUsuń