poniedziałek, 29 maja 2017

Biblia w opowiadaniach i zagadkach

Maj jest miesiącem, który kojarzy nam się z maturami, kwitnącymi kasztanami oraz komuniami.
Jak komunia to wielkie przygotowania, wspaniała uroczystość, wielkie przeżycia ale i .... prezenty.
Jak prezenty to na 100% jestem pewna, że w każdej rodzinie trafia się (przynajmniej jedna ;-) ) Biblia obrazkowa! I słusznie - uważam, że jest to świetna forma poznania religii.

Dziś o innej formie Biblii - czyli Biblia w opowiadaniach i zagadkach.
Jest to nowość z Kapitana Nauki, która przyda nam się na co dzień ale może też być świetnym dodatkiem do prezentu komunijnego.

Od razu Wam powiem, że jeszcze nigdy tak chętnie dzieciaki nie słuchały opowieści ze Starego i Nowego Testamentu.



Jest to bardzo podręczna forma zbindowanej książeczki, która składa się 45 najbardziej znanych nam historii biblijnych. Dodatkowo do każdej opowieści mamy 3 zagadki - dzieciaki muszą uważnie słuchać, dzięki czemu lepiej zapamiętują dane historie. Zagadki biblijne to doskonała sposób na poznanie Pisma Świętego i zawartych w nim przypowieści, powiedzeń, ciekawych postaci. Zawsze można sprawdzić wiedzę starszych pokoleń.... nie ma to jak przepytać Babcię czy PraBabcię z wiedzy biblijnej. Jej małe wymiary pozwalają zabrać ją do plecaka na lekcję religii - ostatnio Gabrysia przepytywała Księdza :-) 










Komunia Gabi za rok ... już w tym roku Ksiądz na religii ostro podszedł do tematu zadając całą stronę modlitw do zaliczenia. Ostatnio Gabi stwierdziła, że byłoby łatwiej gdyby te wszystkie modlitwy miały formę zagadek. W sumie ciekawy pomysł :-)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz