środa, 28 listopada 2012

Bajkawka czyli bajki przy Kawce

Niedawno miałyśmy z Gabi przyjemność wziąć udział w warsztatach artystycznych w jednej z lubelskich kawiarni o nazwie Kawka.


Gabi i Jula czekają...

Bajkawka to cykl zajęć dla dzieciaków w wieku od 4 do 6 lat. Oblężenie jest duże zwłaszcza, że warsztaty są prowadzone raz w tygodniu w małych grupach, by osoba prowadząca mogła poświęcić czas każdemu dziecku. Ich cel to pobudzanie kreatywności i wyobraźni, nauka skupienia, słuchania, opowiadania i ilustracji.

Podczas zajęć wykorzystywane są różne techniki pracy z dziećmi. Warsztaty zaczynają się zajęciami muzykoterapii, dzieci mają okazję poznać instrumenty, zagrać na dzwoneczkach, bębenkach czy na kastanietach.

Dzieci uczyły się śpiewać piosenki, a także mogły zaśpiewać swoje ulubione piosenki.Nasze zajęcia były poświęcone bajce o tematyce morskiej - czyli temat bardzo na czasie.
Zajęcia pomagała prowadzić Szyta Kawka, która w pierwszym momencie wystraszyła Gabi.... ale Pani Lilia szybko się z tym uporała - nie ma to jak odpowiednie podejście do dzieci ;-) fot: Madzia


Dzieci słuchały kawałków bajki, później opowiadały o tym co usłyszały, odpowiadały na zadawane pytania. Historia małej rybki bardzo je zaciekawiła.

fot. Madzia

Następnie z kawałków papieru - szkraby składały rybki -takie origami dla najmłodszych.


fot: Madzia

Rybki zostały pokolorowane. W następnej części warsztatów dzieci zostały ustawione przy stole, na którym był wielki karton i w rytm puszczonej muzyki miały rysować fale morskie.


Bardzo fajnie to wyglądało. Na wielkim morzu zostały przyklejone wcześniej wykonane rybki!
Dzieciaki miały wielką frajdę a mamusie mogły sobie wypić pyszną kawę czy herbatę (jest jej ponad 20 rodzai). Dla dzieciaków mlekocino ;-)Przyjemnie jest się spotkać z koleżankami, poplotkować a dzieciaki mogą wziąć udział w kreatywnych zabawach.

To lubię!!

Takie miejsca mają przyszłość. Tym bardziej, że w tej kawiarni organizowane są także warsztaty dla dorosłych!

Mam nadzieję, że niedługo uda nam się zapisać na kolejne zajęcia :-)

8 komentarzy:

 1. Świetne są takie warsztaty, zazdroszczę wam

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne !
  Właśnie o to mi chodzi, żeby takie zajęcia dzieciom organizować, bo takich rzeczy jest za mało.

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo fajna i ciekawa inicjatywa... szkoda, ze u nas niczego takiego nie organizuja

  OdpowiedzUsuń
 4. Warsztaty faaaajne :) Ale Gabi mnie zachwyca - cudownie wygląda z tymi kokardami :*

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne te warsztaty:) Fantastyczne są takie kreatywne zajęcie dla dzieciaków, gdzie poprzez zabawę mogę nauczyć się nowych rzeczy, poznać i dowiedzieć czegoś nowego, też mam zamiar w przyszłości z Majką w takich wydarzeniach uczestniczyć:)

  OdpowiedzUsuń
 6. ale fajny pomysł! Grzech nie skorzystać :)

  OdpowiedzUsuń