środa, 10 czerwca 2015

Ever After High - Kraina Czarów + konkurs

Dziś przenosimy się do świata baśni. 
Abra Kadabra!!


O serii książek Ever After High pisałam już nie raz. Księga Legend i Krzywe Zwierciadło to poprzednie części, które skradły nam serce.

Z końcem maja nastąpiła premiera 3 już części - Ever After High - Kraina Czarów.Jak wiemy z poprzednich części, od uczniów baśnioceum Ever After High oczekuje się, że bez dyskusji podpiszą Księgę Baśni, przyrzekając tym samym posłuszeństwo przeznaczeniu, które dostają w spadku od baśniowych rodziców. Wtedy na scenę wkracza Raven Queen - córka Złej Królowej, która nie zamierza iść w ślady swojej matki i wszystko zaczyna się komplikować. Nikt już nie ma pewności, co go czeka - nawet najszlachetniejsza ze wszystkich szlachetnie urodzonych dam, Apple White - córka Śnieżki.

W nowym tomie, dodatkowo sprawy poważnie komplikuje tajemniczy stwór z Krainy Czarów, który zagraża Ever After High. Pamiętacie Krainę Czarów tą z bajki o Alicji ?? Zapowiada się ciekawie!! Baśniowa kraina pogrąża się w chaosie. Jako jedyne nie tracą głowy Lizzie Hearts, przyszła królowa Krainy Czarów, Cedar Wood, drewniana córka Pinokia, i Madeline Hatter, dziedziczka Zaczarowanej Herbaciarni Szalonego Kapelusznika. Zagrożona jest szkoła i jej uczniowie - to od dziewczyn zależy, czy uda się uchronić Krainę Baśni przed bardzo nieszczęśliwym zakończeniem.

Każdego wieczora pochłaniamy kolejne rozdziały! Odezwiemy się po skończeniu :-)


Niby książka dla dzieciaków od 8 roku życia a jednak i młodsze dziewczynki wpadły po uszy w zaczarowany świat i wcale się im nie dziwię ;-) bo mnie też wciągnęła ;-)


Gabi bardzo przypadła do gustu opowieść o Baśnioceum i losach jej uczniów. Wyczekiwała dzielnie na kolejną część książki. Śledziła losy bohaterów na stronie EAH. W zeszły weekend uczestniczyłyśmy nawet w  evencie w Galerii Orkana w Lublinie pod tytułem "Wybierz własne przeznaczenie z Ever After High" Ale o spotkaniu innym razem a teraz :

KONKURS 

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Bukowy Las ,
mam dla Was jeden egzemplarz książki 
Ever After High. Kraina Czarów
Zadanie jest proste :-) 

Napiszcie w komentarzu pod tym postem - Która postać z Ever After High jest Wam najbliższa i czy zgadzacie się z jej przeznaczeniem.Macie czas do niedzieli 14 czerwca 2015 do północy, 
jak Kopciuszek ;-)


Gabi w poniedziałek wylosuje zwycięzcę :-)


Regulamin:
Organizatorem konkursu jest autorka bloga "Cały Świat Karli
Fundatorem nagrody jest Wydawnictwo Bukowy Las
Zwycięzca ma 4 dni od ogłoszenia wyników na podanie danych do wysyłki
Książkę wysyłam na terenie Polski :-) zaraz po otrzymaniu adresu :-) 

9 komentarzy:

 1. Oczywiście szalona kapeluszniczka Madeline, jest dobra i uczynna i ma świetne stroje w bajce. Jest zdania, że każdy ma prawo do własnego przeznaczenia dlatego też jest buntowniczką.
  DorotaP

  OdpowiedzUsuń
 2. Marzycielska raven queen jest dla mnie najbardziej odważną bohaterką z ever after high. dla niej przyjaciele z baśnioceum są jak najszczęśliwsza rodzina. nigdy się nie poddawała chociaż miała trudności podczas swoich przygód.przyjaciele oczywiści pomagali.wraz ze swoją współlokatorką Apple White szła na koniec świata i jeszcze dalej.bardzo podobały mi się wszystkie części ever after high nadal je oglądam razem z gabi bo to są bardzo fajne bajki. Raven jako student czuła się jak malutka dziewczynka ze śmiesznymi przyjaciółmi. Bohaterka ma tyle cech że nie da się opisać.zawsze by nigdy nie odmieni i nigdy nie odmówiła Współpracy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapewne bardzo ciekawe, ale to nie dla nas, bo Junior ma niecałe 4lata i woli książki o autach i traktorach ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czarowna Cupid jest mi najbliższa ponieważ zawsze potrafi pomóc w sprawach sercowych a przyjaciele zawsze słuchają i korzystają z jej rad. Jest pomocna i przyjacielska i przepiękna lecz w tej cesze nie jestem niestety do niej podobna... Jest zakochana w chłopaku który uważa ją za przyjaciółkę i podoba mu się inna - tak jak w moim życiu. Zgadzam się z przeznaczeniem Cupid. Jest ona gotowa by być następnym Erosem i jestem pewna że byłaby tak samo dobra jak jej tata chociaż jest jego przybraną córką. Baardzo chciałabym być taka jak ona...💓💔💕💖💗💘💝💞💟💋

  OdpowiedzUsuń
 5. Oczywiście nikt inny niż Raven Queen! Kocham ją! Jest odważna i wytrwała. Podczas Ceremoni Dziedzictwa Raven nie podpisała się pod przeznaczeniem. Bardzo dobrze!! Ona nie chce być złom królowom i nie chciała być. I raczej nie będizie chcieć. Raven kocha muzyke przez co jest mi najbliższom postaciom, ale również przez to że tak jak ja jest bardzo przyjacielska, lecz czasami nieufna. Na pierwszy rzut oka tego nie widać ale podoba jej się Dexter Charming. Raven jest czarewelacyjna! Nie zgadzam się z jej przeznaczeniem dlatego że nie zasługuje na tak okrutne zakończenie. Jest dobra więc nie powinna być uważana za złom. Sondze że Raven powinna napisać własne przeznaczenie. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nareszcie konkurs z książką dla nas! Moja córka zapytana, którą postać najbardziej lubi - bez wahania odpowiedziała: Raven Queen! Za to, że ślepo nie poddaje się swojemu przeznaczeniu, tylko podjęła próbę zmiany tego czego oczekują wszyscy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Powodzenia :) Czekamy na wpis o tym evencie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Moja córka bardzo lubi postać Kitty, gdy zapytałam dlaczego, odpowiedziała, że Kitty lubi psoty , tajemnice i zagadki. Może się też pojawiać i znikać w dowolnym czasie i miejscu. Córka bardzo lubi bajkę Ever After High i czeka na święto baśniowiosny. Bierzemy udział w zabawie, podobno w nowej części książki będzie więcej Kitty.

  Mama Majki

  OdpowiedzUsuń