poniedziałek, 13 czerwca 2016

NIKO - matematyka z uśmiechem

Kiedy matematyka wywołuje uśmiech na ustach dziecka ??
Czy to w ogóle możliwe ?

Kiedy zrozumiemy matematykę i jej zasady staje się prosta i nikt się jej nie boi.

Bardzo cenię sobie pomoce edukacyjne w postaci książek z zadaniami. Tak właśnie trafiłam na Wydawnictwo NIKO - zaczęło się od książeczki dla Norba z łamigłówkami. Później zaczęłam szukać innych pozycji tego wydawnictwa. Wielkim plusem jest to, że zamawiając na stronie wydawnictwa nie płacimy za przesyłkę!

Gabrysia jako 6 latka poszła do pierwszej klasy - świetnie sobie radzi a nawet jej mało. Dlatego w naszym domu pojawiło się kilka dodatkowych książek, po które Gabrysia często sięga by sobie porozwiązywać zadania. Czasem zadań w szkolnych ćwiczeniach jest za mało wtedy taka książeczka także jest pomocna by przećwiczyć dane tematy. Dodatkowo Norbert zaczął rozwiązywać zadania matematyczne na poziomie pierwszej klasy i bacznie obserwuje siostrę!

Dzisiaj przedstawię Wam serię książeczek Matematyka z Uśmiechem - królowa nauk określana jako straszna może być poskromiona.Seria składa się z 3 książeczek przystosowanych do materiału w poszczególnych klasach.

W książce dla klasy pierwszej na samym początku mamy zadania, które wymagają skupienia i koncentracji. Trzeba być spostrzegawczym. Naszym zadaniem jest odszukanie takich samych pajacyków, pokolorowanie takich samych misiów, rozszyfrowanie ułożenia kolorów w wężu, Musimy dokończyć szlaczki według wzoru.


Mamy zabawę z cieniami.Trzeba rozszyfrować ułożenie klocków i zgadywać jakich klocków brakuje. Zabawa ze zbiorami też jest fajna.Zadania z dodawaniem na podstawie gier planszowych to świetne rozwiązanie.
Strzałkowe dróżki są mi znane z dzieciństwa, łatwo się zgubić i trzeba się maksymalnie skoncentrować!


Im dalej tym zadania są trudniejsze. Zaczynają się diagramy i krzyżówki matematyczne, zadania z treścią. Labirynty cyferkowe.

W książeczce nie brakuje zadań z wykorzystaniem linijki.Mamy także zadania z pieniążkami, gdzie uczymy się operować monetami.
Spotykamy też zadania z miesiącami, datami oraz zadania poświęcone nauce czasu.

Waga, kilogramy, litry - książeczka zawiera zadania, które łatwo nam wyjaśnią o co w tym chodzi i z czym to się je.
Na bieżąco ćwiczyliśmy z książeczką i świetnie współgra ona z programem w klasie pierwszej.
Jestem bardzo zadowolona z zawartych niej zadań. Książka jest bardzo kolorowa , dzięki czemu dziecko chętnie siada do książeczki. W zadaniach są wykorzystywane zabawki, gry i lubiane przez dzieci przedmioty. Kto nie lubi rysować tortów, liczyć gałek lodów czy liczyć ścigających się samochodów.Już niedługo na blogu o książkach, które pozwalały nam sprawdzać zdobytą wiedzę!!
Oraz pomogły nam się przygotować do testów na koniec pierwszej klasy. 
 
6 komentarzy:

 1. Moja córka bardzo lubi tego typu ksiażeczki, a tym matematycznym musze się bliżej przyjrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiele fajnych zadać. U nas szkoła dopiero za rok ale widzę, że mają fajne książki też dla przedszkolaków.

  OdpowiedzUsuń
 3. U Marty w szkole Pani kserówki daje z takiej książeczki Matematyka z Uśmiechem tylko że to druga klasa. Teraz wiem gdzie kupić jej materiały do trzeciej klasy.

  OdpowiedzUsuń
 4. takie książeczki to super sprawa zawsze poluję na takie w empiku albo w osiedlowych sklepikach.

  OdpowiedzUsuń
 5. O,dobrze że do Ciebie zajrzałam.Szukam.czegoś dla swojego syna więc będzie jak znalazł.Jak zwykle się uczę i uczę.Materiały wyglądają na naprawdę dobrze przemyślane.Może nie będzie 2 z matmy u nas.Pozdrawiam i dziękuję☺��

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajny zestaw pomocy szkolnych, bardzo ważne jest by dziecko nie bało się matematyki. Dlatego istotne jest by w domu rodzic także pracował z dzieckiem pokazując mu fajne, kolorowe zadania.

  OdpowiedzUsuń